O nás

Co je naším cílem?

Doplnění vyhlídkové funkce ke stávajícímu monofunkčnímu stožáru vysílače na Javořici; pravděpodobně v podobě postavení samostatně stojící struktury opodál.

Jsme si zcela vědomi, že značná výška vysílacího stožáru ČRA ve skutečnosti umožňuje postavení rovněž relativně vysoké vyhlídkové věže, neutopené v okolním «jehličnatém moři», které se v blízkosti Javořice četnými vrcholy vzdouvá ke hranici 800 metrů a varuje tak před zbudováním nedůstojně nízké rozhledny, jako varovalo již v roce 1960 konstruktéry prvního vysílače, jehož výška se ukázala býti hrubě nedostatečnou.

Vzhledem k některým pověstem, vztahujícím se k vrcholu Javořice, ale i k samotnému charakteru a «geniu loci» tohoto od civilizace vzdáleného místa, se nabízí částečná stylizace této stavby jako poutního kostela v prostředí nevynucované, přirozené piety.


Podporujeme rovněž souběžný vznik turistického zázemí mezi Řásnou a Roštejnem, o němž jsme přesvědčeni, že by se mohlo a mělo stát hlavním těžištěm výletního ruchu kol Javořice, aby mohly být beze zbytku naplněny výše uvedené řádky.

Kontakt ☎


 

Reklamy

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑