S čistou hlavou

Je to tu. Stanislav Bernard postavil rozhlednu přesně tak, jak kázala Prabába Javořice. Tedy zaprvé ocelovou, zadruhé přistavěnou k jiné věži (komínu), a do třetice ve spolupráci s firmou Excon, která se na podobné konstrukce specializuje. Nakonec to sice svedl na nějakého Jardu z Brunky, ale my víme.

S čistou hlavou tak nyní můžete hledět k Javořici z rozhledny humpoleckého pivovaru Bernard, neboť tento pohled vás nebude rušit zbytečnými detaily. Tato rozhledna jistě nabídne (stejně jako věž kostela sv. Mikuláše) vynikající obzor města a jeho okolí; z celé Javořice však, podle hrubého odhadu, může být vidět nanejvýš špička vysílače. Možná ji návštěvník postřehne jen večer, když těsně nad lesem, kdesi v dáli, se zamihotá blikající červené světélko…

Aktualizováno.
Podle přesnější předpovědi vychází, že pivovarská rozhledna by musela být dvakrát vyšší, aby bylo vidět to, co na obrázku. Kopec u dálnice je zkrátka příliš vysoký. (Byl-li by tam vykácen průsek v délce asi 1 kilometru, možná by tedy stačilo jen nějakých 15 metrů navíc. ;⁠) )


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte si zdarma webové stránky nebo blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: